Зернова ароматизована кава
Кава ароматизована Преміум "Ірландський крем" Арабіка 100%
Один з найпопулярніших різновидів ароматизованого кавового напою – «Ірландський крем..
Кава ароматизована Преміум "Віденський шоколад" Арабіка 100%
На відміну від славнозвісного рецепту кави по-віденські, в цьому ароматизованому напої не викори..
Кава ароматизована Преміум "Вишня у шоколаді" Арабіка 100%
Один з найбільш вишуканих смаків ароматизованої кави – «вишня у шоколаді». Пря..
Кава ароматизована Преміум "Карамель" Арабіка 100%
Цей сорт ароматизованої кави вважають одним з найбільш «солодких». Легкий шлейф запа..
Кава ароматизована Преміум "Крем-Брюле" Арабіка 100%
Вдале сполучення ароматів ванільно-вершкового крему та карамелі, ледь кислуватий післясмак кошто..
Кава ароматизована Преміум "Тірамісу" Арабіка 100%
Солодкий, густий та ніжний аромат відомого італійського десерту придає базовому запаху кави особ..
Кава ароматизована Преміум "Турецький апельсин" Арабіка 100%
Дивовижний та яскравий аромат стиглого апельсину чудово підкреслює виражену кислинку гірської ар..
Кава ароматизована Преміум "Кокос" Арабіка 100%
Ароматна кава, що складається виключно з купажу кількох видів десертної арабіки високої якості. Має ..
Кава ароматизована Преміум "Французький лікер" Арабіка 100%
Романтичній та запам’ятований аромат французького лікеру робить ароматизовану каву дуже вд..
Напій з обсмажених та змелених зерен кавового дерева сам по собі має яскравий та приємний аромат, неповторний смак. Але виражена гіркота та характерні нотки запаху подобаються не усім, тому крім звичайної у продажу є зернова ароматизована кава.
Навіщо каві додатковий аромат?
Як вже було сказано, натуральні запах та смак кави досить специфічні. При цьому властивості напою – тонізуючий ефект, підвищення артеріального тиску, прискорення серцевого ритму – корисні и деколи необхідні, навіть якщо сам напій людина вважає неприємним. Для тих, хто бажає пити капучіно чи еспрессо й при цьому отримувати задоволення від них, й придумали ароматизовану зернову каву.
Крім цієї причини для внесення доданків, є ще дві.
Перша – кавові зерна низької якості, погано обсмажені чи надто довго лежали. В цьому випадку ароматизатори використовують, щоб компенсувати недоліки. Однак це відноситься лише до дешевих сортів та недобросовісних виробників, застосовані доданки мають синтетичне походження.
Другий привід більш поважний – створення кавового напою с додатковими смаковими та ароматичними властивостями, збагачення природнього запаху. Так створюють каву для справжніх гурманів.
Процес виробництва ароматизованої зернової кави
Усі смакові та запахові доданки вносяться вже в обсмажені зерна. До термічної обробки сировина не має власного характерного «кавового» аромату. Під час обсмажування додавати будь-що не можна, оскільки дія високої температури знищить чи змінить запах. Тому ароматизатори вносять в обсмажені та охолоджені до кімнатної температури зерна з розрахунку декілька міліграмів на кілограм сировини. Ароматизацію проводять у центрифугах, де зерна ретельно перемішують для рівномірного розподілення діючої речовини. Щоб природній запах і смак кави не «забивали» доданки, використовують зерна середнього та слабкого обсмажування.
Найчастіше можна зустріти ароматизатори, запах яких у готовій каві імітує додання цінних алкогольних напоїв: «Айріш Крем» («Ірландській крем»), «Амаретто». Перший дає впізнавані нотки вершкового лікеру, другий – яскравий аромат мигдалю. Популярні також ром, коньяк, віскі, десертні лікери на базі різноманітних компонентів.
Також випускають ароматизовану зернову каву з присмаком горіхів, шоколаду, карамелі, бісквіта, ванілі, кориці, цитрусових фруктів, груші, вишні, м’яти. Доданок може бути природнього походження – ефірні олії – чи синтезований. Найбільш коштовні сорти виробляють лише з натуральними ароматизаторами.
Як зберігати та готувати ароматизовану зернову каву
В меленій каві аромати – як природній, так и внесений людиною – тримаються помітно гірше, ніж в цілих зернах. Тому молоти радять невелику порцію, краще на одне приготування напою. Саму сировину треба зберігати в герметичному посуді зі скла, порцеляни чи кераміки, але не в металі й не в пластику. Паперові пакунки також не підходять, оскільки вони не обмежують розповсюдження запахів та їх змішування.
Приготування ароматизованої кави в кава-машинах не бажано, особливо якщо ароматизація сильна. Краще використовувати кавоварки чи джезву, а також френч-прес. Щоб запахи різних сортів не змішувалися, необхідно кожного разу ретельно очищувати ємність і, за необхідністю, споліскувати її слабким розчином соди, який видаляє зайві аромати.
З більшістю ароматизаторів краще за все смакують молоко та вершки, як на базі коров’ячего молока, так і рослинні (наприклад, кокосові). Кавові напої на основі ароматизованих зерен подають гарячими та холодними.